Home » Acesulfaam K is toegestane zoetstof

Acesulfaam K is toegestane zoetstof

Zoetstof Alert! Lees altijd het etiket!
In het PKU magazine heeft onderstaand artikel gestaan met een
kleine fout erin. De zoetsof Acesulfaam-K is wel toegestaan.
Hieronder het volledige artikel in de juiste versie:
Bewust met de dagelijkse voeding en productkeuze omgaan is
belangrijk om een goede keuze te maken. Minder suiker eten is daar
een onderdeel van. Hoe doe je dit als je PKU hebt? Light producten
zoals frisdrank en limonadesiroop worden met zoetsto􀃜en gezoet.
Bekend is dat bepaalde zoetsto􀃜en niet geschikt zijn. De laatste tijd
wordt ook het gewone suiker in niet light producten (denk aan Sprite,
Fanta) deels vervangen door zoetstof. Oppassen dus bij het maken
van de juiste keuze! Welke producten kunnen veilig gebruikt worden
in het eiwit(fenylalanine)beperkte dieet? Waar moet je nu op letten?

Wat is zoetstof?
Zoetstof vervangt suiker, of een deel daarvan, in light producten of producten met minder suiker, bijvoorbeeld light-frisdrank, light-jam en producten met minder suiker. Kauwvitamines en kauwgom zijn vaak ook gezoet met zoetstof.
Er bestaan veel verschillende goedgekeurde zoetstoffen. Sommige komen in de natuur voor, bijvoorbeeld in bessen of citrusvruchten (natuurlijke zoetstoffen). Er zijn ook zoetstoffen die niet in de natuur voorkomen en gemaakt worden in een fabriek (kunstmatige zoetstoffen). Zoetstoffen zorgen ervoor dat producten even zoet smaken als producten met gewone suiker, maar bevatten vaak minder calorieen. Zoetstoffen zijn ook los verkrijgbaar als zoetjes, poeder of vloeistof.
Alle zoetstoffen die in producten gebruikt worden, hebben een Enummer. Dat betekent dat de sto􀃜en door de Europese autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) gecontroleerd zijn en dat het gebruik voor de consument veilig is. Pas als zeker is dat de stof niet schadelijk is voor de gezondheid en je er niet te veel van binnen kunt krijgen, krijgt een stof een E-nummer

Soorten zoetstoffen De zoetstoffen

1) laagcalorische ook wel intensieve zoetsto

2) polyolen ook wel extensieve zoetsto

Scroll to Top